21 Jan

Polis XML Dosyasındaki Ülke Kodları

Kimlik Türleri
N=Nufus Cüzdanı A=Avrupa Birliği Kimliği E=Ehliyet P=Pasaport D=Diğer

Cinsiyet
E=Erkek K=Kadın

Medeni Hali
B=Bekar E=Evli

Uyruklar :
TC=Türkiye KKTC=Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuruyeti AFG=Afghanistan ALB=Albania DZA=Algeria ASM=American Samoa AND=Andorra AGO=Angola ......

devamı
21 Jan

XML Dosyası Oluşurken çıkan sorunlar ve çözümleri

1- Kod Veya Şifre Yanlış a. Kod ve şifre yazılırken büyük küçük harfe dikkat edilmemesi b. Tesis kodunun şifre kısmına yazılması 2- Connect Tıme Out a- İnternet kablosu takılı değildir. b- İnternet bağlantısında problem vardır. c- Kurumsal internet hatlarını kullanan tesislerin fairwal (Güvenlik ayarları) ayarlarından kaynaklanan hatalar (99-88) nolu portların açılması gerekmektedir.

devamı
21 Jan
18 Jan

Günlük kiralanan evlerde kimlik bildirmek zorunlu mu ?

Olağanüstü Hal kapsamında (OHAL) çıkan son KHK ile birlikte artık günlük kiralık evlerde kalanların kimlikleri kayıt altına alınacak. 1174 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’nun ikinci maddesinin birinci fıkrasına, “günübirlik kiralanan evler” ibaresi eklendi.

devamı
17 Jan

Konaklama Yerleri için gerekli evraklar

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu kapsamında olan ve ülke geneli polis sorumluluk bölgesinde bulunan otel, motel ve tatil köyleri ile 30 yatak üzerinde kapasitesi olan özel veya resmi konaklama yerleri ile yatarak tedavi uygulayan özel sağlık müesseselerinde konaklayanların kayıtları internet aracılığı ile GİYKİMBİL Sistemine aktarılmaktadır. Konaklama Yerlerinin GİYKİMBİL Projesini bağlanıp kullanabilmeleri için gerekli Dökümanlar şunlardır.

devamı
23 Jan
23 Feb
17 Jan
17 Jan

© 2020 KimlikBildir.com. All rights reserved.